Nėštumas ir venų ligos bei kompresinė terapija
-
Kodėl tik pastojus reikia pradėti dėvėti kompresines kojines? Kaip nėštumo metu nepasigadinti venų visam gyvenimui? Kaip greičiau atgauti formas po gimdymo? Apie šiuos ir kitus dalykus skaitykite straipsnyje.
Kūdikio laukimas – vienas gražiausių gyvenimo etapų, tačiau būsimos mamos organizmui nėštumas tampa ir iššūkiu. Nėštumas būsimos mamytės organizmui atneša įvairių pokyčių, kurie veikia kojų venų kraujotaką. Pagrindiniai iš jų šie:
- Organizmui ruošiantis kūdikio augimui, pradedamas gaminti hormonas progesteronas, atpalaiduojantis viso kūno lygiuosius raumenis. Atsipalaidavus kraujagyslių sienelėse esantiems lygiesiems raumenims, jau nuo pirmųjų nėštumo dienų kojose pradeda didėti veninis spaudimas, nes venoms darosi vis sunkiau kraują grąžinti aukštyn, širdies link.
- Nėštumo viduryje pradėjus didėti kraujo tūriui, kraujo spaudimas kojose dar padidėja, vis dažniau pastebimos besiplečiančios kojų venos, kojos tinsta vis stipriau.
- Vaisiui augant, pradedamos spausti dubens venos, todėl veninė kraujotaka dar labiau pablogėja. Be to, dėl didėjančio krūvio vis dažniau pradedami jausti nugaros skausmai; tempiantis odai dažnai nėščiajai atsiranda strijų.
Tirpstančios, tinstančios kojos, pojūtis, lyg kojomis bėgiotų skruzdėlės – besivystančios venų varikozės požymiai. Nėštumo metu venų varikozės rizika padidėja visoms moterims, tačiau ypatingą dėmesį savo kojų sveikatai reikėtų skirti tais atvejais, kai:
- Tėvai turi su venų kraujotaka susijusių problemų
- Tai ne pirmas Jūsų nėštumas
- Su venomis susijusių problemų turėjote dar prieš nėštumą
- Nėštumo metu priaugote daug svorio.
- Dirbate ilgo stovėjimo ar sėdėjimo reikalaujantį darbą
Venų išsiplėtimas ir varikozė yra negrįžtami pokyčiai, todėl nesiimant priemonių nuo pat pirmųjų nėštumo dienų vėliau pasekmes galime jausti visą gyvenimą. O pagrindinė venų išsiplėtimo profilaktikos priemonė - kompresinės kojinės, kurias rekomenduojama pradėti dėvėti nuo pat nėštumo pradžios.
Kaip pasireiškia kompresinių kojinių venas apsaugantis, gydomasis efektas?
Elastinės kojinės ir pėdkelnės padidina blauzdos raumenų tonusą ir padededa žymiai efektyviau „pumpuoti“ veninį kraują į širdį. Taip pagerinama kraujotaka kojose, todėl sumažėja ar net išnyksta kojų tinimas, skausmas, tirpimas, maudimas, sumažinama venų plėtimosi ir trombų susidarymo galimybė.
Būsimoms mamytėms rekomenduojami šie kompresinių kojinių, pėdkelnių ir tamprių modeliai.
Naudingi patarimai - kaip išsirinkti kompresinių kojinių modelį ir kompresijos lygį.
Iškart po gimdymo ir vėliau
Dauguma moterų nori po gimdymo kuo greičiau atgauti buvusias kūno formas ir sumažinti strijas. Prie po gimdymo likusių papildomų kilogramų prisideda ir padidėjęs fizinis krūvis namuose nešiojant naujagimį, todėl ne vienai pradeda skaudėti nugara, atsiranda susijusių sveikatos problemų.
Siekiant kuo greičiau atstatyti kūno formas, priemonių reikia imtis iškart po gimdymo.
- Praėjus 1-2 valandoms po gimdymo rekomenduojama pradėti dėvėti Silver Wave pilvo juostą. Ji skatina perteklinės odos susitraukimą, masažuoja odą ir poodinį sluoksnį, suteikia papildomą atramą nugarai, tačiau neužspaudžia po gimdymo jautriausių kūno dalių.
- Po gimdymo praėjus savaitei ar dviem, tikrai įvertinsite Silver Wave šortukus paaukštintu juosmeniu, kurie ne tik masažuos, skatins celiulito ir strijų mažėjimą, prilaikys nugarą, bet ir iškart padailins Jūsų figūrą.